Wolontariat

Wolontariat

W dniu 17 lutego 2018 r. o godz. 17.00 w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu odbędzie się spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych osób wolontariatem w trakcie trwania konfrontacji teatralnych. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Zgłoszenia przyjmuje Pani Wicedyrektor B. Janyszek do piątku, tj. 16 II 2018 r. 

OGŁOSZENIE O ZBIÓRCE PUBLICZNEJ

„POLSKI CZERWONY KRZYŻ

DLA POTRZEBUJĄCYCH”

W terminie 09-10 grudnia 2017 r. w godz. od 1000 do 1400

na pasażu TESCO (Pl. Teatralny i ul. Ozimska) w Opolu

zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna do puszek kwestarskich .

Środki pochodzące ze zbiórki zostaną przeznaczone

na Czerwonokrzyską Gwiazdkę.

Celem kampanii jest pozyskiwanie środków na dożywianie najbiedniejszych dzieci znajdujących się

w trudnej sytuacji materialnej oraz osób chorych i bezdomnych.

Osobą odpowiedzialną za organizację, przeprowadzenie

i rozliczenie zbiórki jest p. Wioletta Wika.

Wolontariuszy chętnych prosimy o zgłaszanie się do dnia

05 grudnia 2017r.

do pedagoga szkolnego Beaty Romanowskiej - p. 24

 

 

 

 

 

27 XI 2017 r. (poniedziałek)  o 10.25 (długa przerwa) na III pietrze

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE SZKOLNEGO WOLONTARIATU

Zapraszam wszystkich chętnych, zainteresowanych pomocą na rzecz innych na spotkanie organizacyjne. Przede wszystkim musimy się poznać !

Opiekun Szkolnego Wolontariatu

Beata Romanowska

 

 

 

 

 

Podsumowanie akcji "Może nad morze"

,,Słysząc wołanie o pomoc -
pomagamy... wołać.''

(Radomir Dobke)

,,Może nad morze'' jest akcją stworzoną przez cztery uczennice klasy ID, aby spełnić marzenie podopiecznej fundacji ,,Mam marzenie''. Chora dziewczynka bardzo chciała wyjechać nad polskie morze, jednak jej rodzice nie byli w stanie sfinansować wyjazdu i z tego powody zgłosili się do fundacji. Dziewczyny klasy I D - Joanna Wrzesińska, Wiktoria Januć, Julia Mros, Julia Zmarzlik postanowiły przyczynić się do realizacji marzenia i z tego względu przeprowadziły dwie zbiórki w naszym liceum.

moe1

Pierwsza z nich odbyła się na początku stycznia i była skierowana głównie do rodziców, ponieważ odbyła się podczas zebrań. Jednak gdyby nie zaangażowanie uczniów z wszystkich klas, którzy przygotowali kącik słodkości, to nie odnieślibyśmy takiego sukcesu. Następną akcję dziewczyny przeprowadziły przed feriami, organizując przyśpieszony ,,Charytatywny Tłusty Czwartek'' na którym nauczycieli oraz uczniowie mogli zakupić pączki upieczone przez piekarnię ,,Wodnicki''.

   moe2

Łącznie uzbieraliśmy 1584,87zł i razem z pomocą innych wolontariuszy dziewczynka w wakacje wyjedzie na wymarzone wakacje.

Bardzo chcielibyśmy Wam podziękować za zaangażowanie, ponieważ jest to nasz wspólny sukces : )

Ania Antosiewicz z kl. I D na początku czerwca 2015 r. przez dwa tygodnie jako wolontariuszka pracowała w helskim fokarium. Była jedyną osobą, wybraną spośród kilkunastu ubiegających się uczniów naszej szkoły. Gorąco zachęcamy do przeczytania spisanych przez nią wrażeń.

Wspomnienia z wolontariatu

Po długiej i wyczerpującej podróży dotarłam do Stacji Morskiej w Helu. Jak się potem okazało, byłam pierwsza. Po pewnym czasie dojechała druga osoba i już we dwie udałyśmy się do naszych przełożonych. Zapoznałyśmy się ogólnie z miejscem i naszymi zadaniami. Nakarmiłyśmy też pierwszy raz naszych małych podopiecznych.

Drugiego dnia już wszystkie sześć dostałyśmy nasze oficjalne grafiki pracy, poznałyśmy zadania na każdym stanowisku i pełnoprawnie zaczęłyśmy pracę w fokarium.

Pierwsze kilka dni były dla nas wszystkich pełne nowych odkryć. "Na własnej skórze" poznałyśmy, np. jak trudni mogą być turyści; ale były też pozytywne zaskoczenia. Podczas karmienia stada hodowlanego  mogłyśmy otrzymać buziaka od foki czy sprawdzić stan ich płetw i całego ciała.

F3   F7

 

Również po pracy miło spędzałyśmy czas, jedząc wspólnie kolacje i wymieniając się przeżyciami danego dnia. Każdy kolejny dzień wydawał się być coraz krótszy, a niechciany koniec nadchodził wielkimi krokami. Przedostatniego dnia część z nas wypłynęła na Foczą Łachę (ujście Wisły), gdzie nastąpiło wypuszczenie do morza trójki z naszych podopiecznych, którymi zajmowałyśmy się przez 2 tygodnie naszego wolontariatu. Ja wraz z koleżanką w tym czasie zostałyśmy w fokarium i miałyśmy możliwość zastąpienia trenerów podczas karmienia ‘’pokazowego’’ i treningu medycznego.

F2

 

 

 

 

 

 

   F8

Było to cudowne przeżycie, ponieważ wcześniej miałyśmy możliwość pomocy trenerom przy karmieniach stada hodowlanego. Nim się obejrzałam minęły dwa tygodnie pracy, która była wspaniałą przygodą i zabawą z niezwykłymi zwierzętami, jakimi są foki szare.

   F1   F4

Cieszę się ogromnie, że dostałam szansę odbycia tego wolontariatu i serdecznie zachęcam do składania wniosków na przyszły sezon ;)

Logowanie