Sprawy uczniów

Sukces naszych uczennic w 41. Olimpiadzie Języka Niemieckiego!

21.01.2018 r. aż 8 osób z naszej szkoły przystąpiło do pisemnego okręgowego etapu Olimpiady Języka Niemieckiego. Aby zakwalifikować się do etapu ustnego, w części pisemnej należało uzyskać co najmniej 85% punktów. Okazało się, że aż 5 uczniów V LO uzyskało tak wysoki wynik i tym samym zakwalifikowało się dom części ustnej.

27 stycznia br. w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Opolskiego odbyły się okręgowe eliminacje ustne. Weronika Koston z kl. 2c, Marlen Sadlo (2d), Julia Smolin (3b), Julia Świec (3b) i Magdalena Spyra (3b) godnie reprezentowały naszą szkołę. Na tym etapie musiały wykazać się nie tylko ponadprzeciętną znajomością języka niemieckiego, ale też doskonałą wiedzą dotyczącą historii, literatury oraz kultury krajów niemieckojęzycznych.

Wybitnymi umiejętnościami popisała się Weronika Koston, uczennica klasy 2c, zajmując drugie miejsce w okręgu! Bardzo wysoko zostały również ocenione Marlen Sadlo i Julia Świec. Z niecierpliwością czekamy na ostateczną informację Komitetu Głównego w Poznaniu, potwierdzającą listę zakwalifikowanych do rywalizacji na etapie centralnym.

Logowanie