Aktualności sportowe

FINAŁ OLIMPIADY WIEDZY i WARTOŚCI w SPORCIE 2017

Ponad 400 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski spotkało się w poniedziałek 4 grudnia 2017 r. w auli seminaryjno-akademickiej w Opolu ul. Drzymały 1, by przystąpić do finałowego testu wiedzy o wartościach w sporcie oraz o piłce ręcznej. Uczniowie biorący udział w dzisiejszym finale zakwalifikowali się do niego z etapów szkolnych, w których brało udział ponad 110 szkół ponadgimnazjalnych i imponująca liczba uczniów, bo aż prawie 2000, u nas w szkole zgłosiło się 25 osób i pięciu najlepszych znalazło się w finale. To projekt, który ma nie tylko nauczyć tego, co dobre w sporcie, ale też wychować do wartości, które w nim drzemią.
Test finałowy składał się z 35 pytań otwartych i zamkniętych oraz jednego pytania opisowego. Tematyka dotyczyła historii piłki ręcznej oraz życiorysów polskich zawodników. Uczestnicy „Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie” musieli wykazać się również znajomością życia bł. Piotra Jerzego Frassatiego jak również rożnymi tekstami, w których poruszana została rola sportu papieży: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI czy Franciszka.
 
final olimpiada 2017 fill 320x453
 
 final olimpiady 2017 02
 
 final olimpiady 2017 03 
olimiada WiWwS201701 n
 
Uczestnicy Olimpiady po zakończeniu testu mieli okazję spotkać się z gośćmi finału, byli to trener Rafał Kuptel, trener Gwardii Opole oraz zawodnicy kadry narodowej i Gwardii Opole Adam Malcher i Antoni Łangowski. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Młodzież zadawała pytania dotyczące nie tylko sportu, ale również pytania dotyczące tego jak w dzisiejszym sporcie nie zatracić ducha fair play.  Trener Rafał Kuptel podkreślał jak bardzo ważne są w życiu marzenia oraz to, żeby stawiać sobie cele i do nich dążyć, a bramkarz i kapitan reprezentacji Polski Adam Malcher podkreślał rolę kibiców i ich doping, który daje skrzydeł.
Zawodnicy wraz z trenerem, bardzo długo po finale rozdawali autografy oraz odpowiadali na indywidualne pytania a młodzież z wielką radością robiła sobie zdjęcia z piłkarzami ręcznymi.
 
final olimpiady 2017 01
 
 final olimpiady 2017 00
 
12 grudnia 2017 w Auli Politechniki Opolskiej, przy ulicy Prószkowskiej 76, odbyła się Konferencja: "Fair play w sporcie, edukacji i w życiu” połączona z wręczeniem nagród laureatom, nauczycielom i szkołom biorącym udział w  Olimpiadzie Wiedzy i Wartości w Sporcie – 4 edycja: piłka ręczna. Prelegentami konferencji byli m.in. Ks. Prof. Rajmund Porada z Uniwersytetu Opolskiego, Prof. Maciej Łuczak reprezentujący AWF w Poznaniu. Po części naukowej miał miejsce panel dyskusyjny, a po nim odbyła się gala wręczenia nagród Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie.
W tegorocznym konkursie, bardzo cennymi nagrodami, zostało wyróżnionych 60 uczniów, 30 nauczycieli, oraz 30 szkół. 

    Wyniki naszych finalistów:
 
GRZESIK JOANNA           – 5 miejsce
CZEKAŁA MAGDALENA 8 miejsce
SMOK MACIEJ                17 miejsce
KUREK MACIEJ               – 44 miejsce
KINDER OLIVIA  - niestety nie znalazła się w gronie laureatów
opiekun: mgr Elżbieta Kamforowska.

    Nasza szkoła uplasowała się na 4 miejscu na 110 szkół z Polski, a biorąc pod uwagę województwo opolskie to zajęliśmy 2 miejsce to bardzo, bardzo dobry wynik!!! Gratulacje i wielkie brawa!!!
 
olimiada WiWwS201700 n
 
Nasi finaliści olimpiady u dyrekcji J

Logowanie