Szkoła w ruchu

Mamy tytuł "Szkoły w Ruchu" !

rok

 

Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu, mając na względzie konieczność wzmacniania kondycji fizycznej i psychicznej, promowania aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Do jego realizacji przystąpiło w różnych formach oraz w ramach akcji „Ćwiczyć każdy może” ponad 200 szkół i placówek z terenu naszego województwa.

W dniu 16 maja otrzymaliśmy informację, że Nasza Szkoła spełniła wszelkie kryteria ubiegania się o tytuł SZKOŁY W RUCHU i jako PIERWSZE liceum w Opolu została umieszczona na mapie Szkoła w Ruchu, otrzymując jednocześnie ten zaszczytny tytuł przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. 

Poniżej zamieszczamy maila informującego nas o otrzymaniu tytułu:

„Gratulacje. Osiągnięcia zgłoszone w ramach akcji Ćwiczyć, każdy może zostały zakceptowane. Twoja szkoła otrzymuje tytuł Szkoły w Ruchu!

W ramach akcji przeprowadzone zostały zajęcia z samoobrony, aerobiku, zajęcia na lodowisku, nornic walking. Uczestniczyliśmy w akcji „Biała zima”, podczas której korzystaliśmy z zajęć na kręgielni oraz na basenie „Wodna nuta”. Organizowaliśmy turnieje szkolne i pozaszkolne m.in. Szkolny turniej piłki nożnej dziewcząt, Turniej siatkówki o Puchar dyrektora dla zawodników i zawodniczek niezrzeszonych i wiele, wiele innych wpisanych już w nasz roczny plan (mixty siatkarskie, streetball, tenis stołowy, piłka nożna ).

Mamy również finalistów Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie. Szkoliliśmy się też z siatkówki (Nowe trendy w nauczaniu siatkówki z trenerem I klasy Robertem Bałuszyńskim ) oraz uczestniczyliśmy w Konwencji Euro Fitness SchollJ, a także w wielu innych szkoleniach, nie prowadzonych w ramach MODN i WDN.

Również uczestniczymy w programie Polski Sport 2024 (e-licealiada), bardzo aktywnie bierzemy udział w akcjach typu „Wojewódzki dzień przeciw siędzącemu trybowi życia”, a wszystko to po to, aby nasi uczniowie czerpali z tych zajęć jak najwięcej.

Mamy nadzieję, że te działania rozwiną potrzebę ruchu wśród młodzieży nie tylko na lekcjach, ale także poza szkołą.

Koordynator akcji mgr Agnieszka Młyńska

i inni nauczyciele wychowania fizycznego w V LO

 Galeria zdjęć z akcji "Rok Szkoły w Ruchu"

https://www.facebook.com/pages/Sport-PLOV-Opole/185156884952057?sk=photos_albums

Logowanie