Mam haka na raka

Mam haka na raka

LIMFA i LIMFATY w finale MHNR!

17 marca 2014 r. Biuro Organizacyjne 7. Ogólnopolskiego Programu "Mam Haka Na Raka" ogłosiło listę 84 zespołów, które zostały wyłonione spośród niemal 636 innych z całego kraju, które po ocenie działań w regionie zakwalifikowały się do finału konkursu i tym samym  w czerwcu, będą uczestnikami gali finałowej w Warszawie.

Wśród tych zespołów znaleźli się reprezentanci naszej szkoły, tworzący dwie grupy:

 

Limfa, w składzie:

Karolina Cybulska (lider), Martyna Kucharzak, Julia Pilarz i Aleksandra Zastępa,

uczennice klasy I D,

 

Limfaty, w składzie:

Karolina Żyła (lider), Magdalena Bratko, Jagoda Markiewicz z klasy I B i Nela Romanowska z klasy I C.

 

Przed zespołami udział w warsztatach kreatywnych oraz tworzenie własnej kampanii społecznej dotyczącej profilaktyki chłoniaka.

 

Finał odbędzie się 6 czerwca 2014 r. w Warszawie.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym osobom, które nas wspierały i bez których ten sukces nie byłby możliwy.

Opiekunem obu drużyn jest mgr Elżbieta Dróżdż

DO CIEBIE - SPOŁECZNIKU

 

Wspomnienia...

Mamy Haka Na Raka! Nagroda Hakowicza, po kilku miesiącach ciężkiej pracy - oto nasz sukces z czerwca! Nasz, czyli zespołu „Adrenalina!”, który brał udział w tym coraz bardziej popularnym konkursie, którego celem jest promocja profilaktyki nowotworowej.

Jesień 2012. Zaczynamy tworzyć zespół - po raz drugi chcemy spróbować sił w „Mam Haka Na Raka”. Około grudnia udało nam się dokonać ostatecznej rejestracji w systemie. Czerniak, bo taki był temat przewodni 6. już edycji tego projektu, był dla nas czymś niemal całkowicie obcym. Przed feriami poważnie zaczęliśmy planować wszystkie działania.

Krok 1:

Po rejestracji przyszedł czas na pierwszy etap konkursu, czyli działania w regionie. Naszym zadaniem było przygotowanie szeregu prelekcji oraz zajęć z młodszymi podopiecznymi świetlic środowiskowych, zapraszając przy tym lekarzy - specjalistów. Poza tym od razu nawiązaliśmy kontakt z mediami - było to niesamowicie ważne, by w tym konkursie jak najwięcej mediów zaangażowało się w promowanie naszych działań. Udało się uzyskać patronat Radia WAWA i Eska, NTO, TVP Opole i kilku innych.

Oprócz tego nawiązaliśmy współpracę z Opolskim Centrum Onkologii  - dyrektor tej placówki bardzo pomógł przede wszystkim w znalezieniu specjalistów do prowadzenia prelekcji. Otrzymaliśmy również wsparcie merytoryczne oraz organizacyjne.

Oprócz tego uzyskaliśmy patronat Marszałka Województwa Opolskiego, Prezydenta Miasta Opola, Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz wielu innych ważnych osobistości.

Po przeprowadzeniu wszystkich przedsięwzięć, przyszedł czas na ich podsumowanie, a więc...

Krok 2:

Jako zwieńczenie naszych działań w regionie, zorganizowaliśmy „Dzień Hakowicza”. W ramach tego dnia odbyła się akademia artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Przedsięwzięcie swoją obecnością uświetniły takie osobistości, jak Sekretarz Miasta Opola, Dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii, Członek Opolskiej Rady NFZ, przedstawiciel MOSiR, lekarze specjaliści i inni.

Później nastąpił wymarsz uczniów szkoły na Plac Wolności. Podczas spaceru ulicami Opola wykrzykiwane były hasła promujące profilaktykę czerniaka. Na miejscu czekał rockowy zespół „Contraband”, który zgodził się dla nas zagrać. Imprezę zakończyliśmy symbolicznym przebiciem balonów:)

Krok 3:

Wysłaliśmy sprawozdanie z działań w regionie i... czekaliśmy na wyniki!
Niedługo potem dowiedzieliśmy się, że spośród 600 zespołów, znaleźliśmy się w setce, która przeszła do drugiego etapu konkursu.

Drugi etap konkursu polegał na:

1. Uczestnictwie w warsztatach kreatywnych online, podczas których organizatorzy opowiadali jak stworzyć dobrą kampanię społeczną,

2. Stworzeniu kampanii społecznej składającej się z: spotu TV, spotu radiowego, plakatu, hasła oraz storyboard’u.

3. Wysłaniu kampanii do organizatorów i... wizyta w Warszawie na gali finałowej!

 

Kilka słów o gali

Warszawa, długa podróż pociągiem, ale... to co zobaczyliśmy... cała gala była przygotowana na najwyższym poziomie.Prowadząca  - Patricia Kazadi - przywitała na początku gości, m.in. Ministra administracji i cyfryzacji, Michała Boniego, prezesa Polskiej Unii Onkologii, dyrektora GlaxoSmith Cline - partnera strategicznego MHNR i innych.

I chwila prawdy...

Nominację do nagrody mediów otrzymują:
[...] Adrenalina! z PLO nr V w Opolu!

Nawet nie wiecie jak bardzo ucieszyliśmy się na samą nominację! Niestety, nagrodę tę otrzymał inny zespół, ale wkrótce słyszymy...

Nominację do Nagrody Hakowicza otrzymują:
[...] Adrenalina! z PLO nr V w Opolu!

Kolejna radość, emocje, nerwy, chwila napięcia. I tak, to my! Wygraliśmy jedną z pięciu głównych nagród! Satysfakcja, duma - to czuliśmy wychodząc na scenę. Tego się nie zapomina!:)

 

Po tylu emocjach nadszedł czas na występy gwiazd takich, jak Liber, Natalia Szroeder oraz Rafał Brzozowski.

 

Mamy Haka Na Raka! Nagroda Hakowicza, po kilku miesiącach ciężkiej pracy - oto nasz sukces z czerwca! Nasz, czyli zespołu „Adrenalina!”, a zespół tworzą ludzie...

 

Chciałbym serdecznie podziękować całemu zespołowi:

Pani mgr Elżbiecie Dróżdż, naszemu opiekunowi - za wspieranie, ogromną pomoc, cierpliwość i niespotykaną dobroć płynącą prosto z serca,

Dominice Muszak i Karolinie Koszałkowskiej - za wspólną pracę, zarwane noce na tworzeniu, planowaniu i podsumowywaniu i niesamowicie miłą atmosferę :)

Dziękuję także wszystkim tym, którzy wspierali nas podczas akcji!

 

A na zakończenie...

Dlaczego warto wziąć udział?

Niezapomniane przeżycia, zdobycie doświadczenia w wielu dziedzinach życia codziennego, wiedza i... satysfakcja z tego, że być może to, co przekażecie innym, uchroni ludzi od poważnych konsekwencji.

TERAZ EDYCJA SIÓDMA - PODEJMIESZ WYZWANIE?

 


Łukasz Czarnecki, kl. IIID

Adrenalina w finale!

Dzisiaj, tj. 22 marca, Biuro Organizacyjne 6. ogólnopolskiego konkursu "Mam Haka Na Raka" ogłosiło listę 98 zespołów, które zostały wyłonione spośród niemal 600 innych z całego kraju oraz które po ocenie działań w regionie zakwalifikowały się do finału konkursu i tym samym w czerwcu będą uczestnikami gali finałowej w Warszawie.

Miło nam poinformowac, że wśród tych zespołów znaleźli się reprezentaci naszej szkoły, tworzący grupę "Adrenalina",

w składzie:

Łukasz Czarnecki (lider),

Dominika Muszak,
Karolina Koszałkowska

- wszyscy z klasy 2D,


wraz z opiekunem: mgr Elżbietą Dróżdż.

Wartym uwagi jest fakt, że z województwa opolskiego jedynie dwa zespoły będą uczestniczyć w finale tegorocznego konkursu.

Przed zespołem warsztaty kreatywne oraz tworzenie własnej kampanii społecznej dotyczącej profilaktyki czerniaka.

 

Po dniu hakowicza!
Uff, ale się działo! :)

Podczas "Dnia Hakowicza", uczniowie naszej szkoły (kl. 2c) wystąpili w części artystycznej, pt.: "Romeo i spalona Julia". Zaśpiewał także szkolny chór "Cantantes V". Następnie prelekcję dot. czerniaka poprowadził pan dr Marek Gełej z Opolskiego Centrum Onkologii w swojej 20-minutowej prezentacji.

Odbyło się także podsumowanie konkursów przeprowadzonych w szkole, za które uczniowie zostali nagrodzeni nagrodami ufundowanymi przez Radio WAWA. Wyniki wszystkich konkursów niebawem w osobnym artykule.

Swoją obecnością zaszczycili nas:
- Pani Wicedyrektor Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 5 w Opolu - mgr Marzena Kowalska, która zabrała głos witając przybyłych gości ciepłymi słowami,
- Dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii, Pan Wojciech Redelbach – przyjaciel szkoły, który wspiera nasze działania od samego początku - przemówił on także na scenie,
- Członek Rady NFZ - oddział Opole - Pan Jan Ostrowski,
- Sekretarz Miasta Opola - Pani Donata Gajewska, która wręczyła w imieniu Prezydenta Miasta Opola wyróżnienie dla naszej szkoły za aktywnosc społeczną,
- Zastępca Dyrektora ds. Medycznych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu – specjalista transfuzjolog Pan Andrzej Ostrowiecki,
- Rzecznik Prasowy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu - Pan Radosław Mielc,
- Kierownik Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego wykrywania Raka Szyjki Macicy przy Samodzielnym Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Opolu - Pani mgr Halina Guzikowska,
- Przedstawieciel Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjny Program wczesnego wykrywania raka piersi przy Opolskim Centrum Onkologii - Pani Barbara Kurzyca,
- Lekarz z Opolskiego Centrum Onkologii - Pan dr Marek Gełej,
– Przyjaciel Szkoły - Pan mgr Romuald Florczak,

a także Pani mgr Elżbieta Dróżdż - opiekun naszej grupy, której z całego serca dziękujemy za trud i pracę włożoną w organizację Dnia Hakowicza!

Dziękujemy również Pani mgr Beacie Romanowskiej, za wspieranie naszych przygotowań do tego dnia, klasie 2c za przygotowanie występu, a także chórowi "Contantes V" pod przewodnictwem Przemysława Ślęzaka z kl. 2f za wsparcie naszych działań od strony muzycznej!
Podziękowania kierujemy również w stronę klasy 2d, której zawdzięczamy pomoc w różnych momentach naszego uczestnictwa w projekcie!

Po uroczystości, szkoła wyszła na marsz poświęcony profilaktyce czerniaka, podczas którego rozdawane były ulotki oraz wykrzykiwane były hasła promujące profilaktykę czerniaka przez megafon. Po dojściu na pl. Wolności, zagrał dla nas zespół "Contraband" z Krapkowic.

Marsz i flash-mob poprowadziła Anna Lebiedzińska (kl. 2d) oraz Jakub Patrzykąt (kl. 1d).

Akcja zakończyła się tradycyjnym już przebiciem balonów, wykonaniem pamiątkowych zdjęc oraz udzielaniem wywiadów przybyłym mediom.
Poniżej zamieszczamy artykuły "na świeżo" z udzielonych wywiadów, jednak nie jest to koniec, ponieważ one sukcesywnie się pojawiają :)

http://www.mmopole.pl/artykul/dzien-hakowicza-w-opolu-wideo
http://www.terazopole.pl/wydarzenia/8618/dzien_hakowicza.html
http://www.terazopole.pl/wydarzenia/8618/dzien_hakowicza.html
http://nto.pl
http://mosir.opole.pl/index.php?id=1&artykul=184
http://www.mosir.opole.pl/index.php?id=262


Poniżej wybrane zdjęcie:

 

 

Autor: Łukasz Czarnecki

Logowanie