Pedagog

Pedagog

I Ogólnopolska Olimpiada Pedagogiczna „EDUKACJA – WYCHOWANIE – POMOC”

 

Rusza I Ogólnopolska Olimpiada Pedagogiczna, organizowana przez Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu im. Bł. Piątki Poznańskiej.

Do wygrania indeks Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz nagrody Dziekana Wydziału Studiów Edukacyjnych.

                Po raz pierwszy organizowana jest Ogólnopolska Olimpiada Pedagogiczna pn. :EDUKACJA – WYCHOWANIE – POMOC”. Skierowana jest do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych edukacją, wychowaniem i pomocą tym, którzy znaleźli się w nietypowej sytuacji.

Jej celem jest propagowanie wśród młodzieży aktualnej wiedzy z zakresu Pedagogiki oraz zachęcenie do podejmowania działań pomocowych na rzecz osób z ich najbliższego otoczenia.

Olimpiada składa się z trzech etapów:

Zawody I stopnia (Etap szkolny) – 12 stycznia 2018 r.

·         Napisanie eseju pedagogicznego

·         Odbywa się na terenie szkoły

·         Trwa 60 minut

Zawody II stopnia (do dnia 30 marca 2018 r.)

·         Przygotowanie pracy dotyczącej indywidualnego przypadku

Zawody III stopnia (Finał) – 20 czerwca 2018 r.

·         Rozmowa ze specjalistami na temat przygotowanego studium przypadku w II etapie Olimpiady

·         Poznań

Więcej informacji oraz zapisy do uczestnictwa w Olimpiadzie przyjmuje pedagog szkolny Beata Romanowska gabinet 24 II pietro

Na wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w Olimpiadzie czekam do 1 grudnia 2017 r.

 

 

W dniu 21 marca 2017 roku kilkunastu uczniów klas pierwszych naszego Liceum wzięło udział w warsztatach międzykulturowych organizowanych przez Instytut Socjologii Uniwersytetu opolskiego i organizację Hello w Studenckim Centrum Kultury w Opolu.

Celem  warsztatów było przybliżenie uczniom „obcych” kultur i pokazanie, że obcokrajowcy to tacy sami ludzie jak m

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się więcej o kulturze, tradycjach i codziennym życiu studentów z Afganistanu, Grecji, Turcji, Hiszpanii, Pakistanu i Ukrainy.

Zajęcia prowadzone w małych grupach, dodatkowo dały możliwość szlifowania języka angielskiego, gdyż był to język, którym uczestnicy spotkania posługiwali się podczas dyskusji.

 Opiekun grupy     Beata Romanowska                                           

Witam wszystkich w pokoju pedagoga:)

Drogi uczniu V LO pamiętaj, że możesz zwrócić się do mnie, gdy:

 • masz problemy w nauce
 • czujesz, że nikt Cię nie rozumie
 • nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem
 • masz problemy rodzinne
 • znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej
 • masz problem i nie wiesz, jak go rozwiązać
 • chesz podzielić się swoją radością, sukcesem
 • chcesz z kimś porozmawiać
 • chciałbyś pomóc innym, nie wiesz, w jaki sposób
 • masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić
 • PRZYJDŹ TAKŻE Z KAŻDĄ SPRAWĄ, Z KTÓRĄ SAM NIE POTRAFISZ SOBIE PORADZIĆ

 

MOŻESZ PRZYJŚĆ W :      

PONIEDZIAŁEK            8.30 - 13.30

WTOREK                        8.30 - 14.00

ŚRODĘ                            8.30 - 13.30

CZWARTEK                    11.30 - 15.30

PIĄTEK                            8.30 - 13.00

GABINET NR 24 na 2. piętrze lub całodobowo mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz fb

 

PRZEMOC DOMOWA TO PRZESTĘPSTWO! POWIEDZ NIE!

JESTEŚ OFIARĄ PRZEMOCY DOMOWEJ - MASZ PRAWO ZMIENIĆ SWOJE ŻYCIE!

SAM CZAS NIE LECZY RAN!

PRZEMOC DOMOWA to każde zamierzone i wykorzystujące przewagę sił działanie, skierowane przeciwko bliskiej osobie, powodując fizyczne lub psychiczne cierpienie.

PRZEMOC FIZYCZNA - każde agresywne zachowanie skierowane przeciwko ciału ofiary, mogące prowadzić do bólu oraz fizycznych obrażeń (m.in. popychanie,obezwładnianie, szarpanie, policzkowanie, uderzenie pięścią, kopanie, duszenie, rzucanie przedmiotami, użycie broni,parzenie, nieudzielenie koniecznej pomocy, itp.)

PRZEMOC PSYCHICZNA - agresywne zachowania, które mają na ogół charakter poniżający lub budzący poczucie zagrożenia i wywołują emocjonalny ból lub cierpienie (m.in. wyśmiewanie, wyzywanie, krytyka, groźby, kontrolowanie i ograniczanie kontaktów z innymi osobami, karanie przez odmowę uczuć, zainteresowania, szacunku, domaganie się posłuszeństwa, ograniczanie snu i pożywienia,itp.)

PRZEMOC EKONOMICZNA - uniemożliwianie dostępu do rodzinnych środków finansowych (np. odbieranie zarobionych pieniędzy, niezaspokajanie materialnych potrzeb rodziny, uniemożliwianie podjęcia pracy, itp.)

PRZEMOC SEKSUALNA - wymuszanie pożycia seksualnego lub nieakceptowanych i niechcianych praktyk seksualnych, wymuszanie seksu z osobami trzecimi, sadystyczne formy współżycia seksualnego, demonstrowanie zazdrości, krytyka zachowań seksualnych, itp.

ZANIEDBANIE - przemoc nie musi mieć formy działania. Przemocą jest także zaniedbanie i niezaspokajanie podstawowych potrzeb członka rodziny, które prowadzi do jego cierpienia.

JEŻELI KTOŚ STOSUJE WOBEC CIEBIE JAKIEŚ FORMY PRZEMOCY TO PRZYJDŹ LUB ZADZWOŃ:

GABINET PEDAGOGICZNO - PSYCHOLOGICZNY NR 24 W NASZEJ SZKOLE

SPECJALISTYCZNY OŚRODEK WSPARCIA DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE (ul. Małopolska 20A, 45 - 301 Opole, tel. 77 455 63 90 (91, 92) wew. 3, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.mopr.opole.pl, czynny poniedziałek - piątek w godz. 8.00 - 20.00) UDZIELA BEZPŁATNEJ  POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ, TERAPEUTYCZNEJ, PRAWNEJ, SOCJALNEJ, SCHRONIENIA- CAŁODOBOWO

OŚRODEK INTERWENCJI KRYZYSOWEJ - POMOC CAŁODOBOWA - tel 77 455 63 90 (91, 92) wew. 2

NIEBIESKA LINIA: tel. 0 801 120 002

POGOTOWIE DLA OSÓB DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY - POLICYJNY TELEFON ZAUFANIA KW W OPOLU tel. 800 200 997

PRZEMOC DOMOWA NIE MOŻE DŁUŻEJ TRWAĆ!!!

 

Logowanie