Olimpiady

3 uczennice klasy III D (opiekun p. Beata Romanowska) zakwalifikowały sie do II etapu I Ogólnopolskiej Olimpiady Pedagogivcznej.

Są to: Patrycja Drabik, Magdalena Nowak i Sabina Jasiniak.

Serdecznie gratulujemy uzyskanych wynikówm i trzymamy kciuki za etap II :)

Informujemy, że w dniu 12 stycznia 2018 roku o godzinie 9.00 w Auli Zespołu Szkół odbędzie się szkolny etap pierwszej Ogólnopolskiej Olimpiady Pedagogicznej.

OLIMPIADA PEDAGOGICZNA  –  edukacja – wychowanie – pomoc
To pierwsza olimpiada w Polsce, której zakres tematyczny obejmuje zagadnienia z dziedziny edukacji, wychowania oraz strategii udzielania pomocy dzieciom lub osobom starszym.
Olimpiada skierowana jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych a także gimnazjalnych, zainteresowanych edukacją, wychowaniem i pomocą tym, którzy znaleźli się w nietypowej sytuacji.

Organizator
Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu im. bł. Piątki Poznańskiej

Nagroda
Indeks Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz nagrody Dziekana Wydziału Studiów Edukacyjnych.

Życzymy powodzenia!

W dniu 23 listopada 2017 r. w naszej szkole zakończyły się eliminacje szkolne Olimpiady Historycznej.

Po napisaniu pracy badawczej i ocenieniu jej przez Szkolną Komisję Olimpiady Historycznej, dwóch uczniów klasy I F Adam Panek i Jakub Drobina zostali zakwalifikowani do eliminacji ustnych.

Po przeprowadzeniu egzaminu ustnego i podsumowaniu wyników z obu etapów obaj uczniowie zgodnie z regulaminem Olimpiady Historycznej zakwalifikowali się do etapu okręgowego.

Eliminacje pisemne i ustne etapu okręgowego Olimpiady Historycznej odbędą się w styczniu 2018 r.

Trzymamy kciuki za Adama i Jakuba.

Przewodnicząca Szkolnej Komisji Olimpiady Historycznej - mgr Grażyna Binkowska

Wykaz olimpiad zwalniających z części egzaminu maturalnego

Zachęcamy uczniów V LO do zapoznania się z komunikatem Ministra Edukacji Narodowej zawierającym wykaz olimpiad przedmiotowych zwalniających finalistów i laureatów stopnia centralnego z cześci egzaminu maturalnego ze stuprocentowym wynikiem z danego przedmiotu (na poziomie rozszerzonym, a jeżeli przedmiot zdawany jest na dwóch poziomach i/lub również w części ustnej - ze 100% rezultatem z wszystkich egzaminów z tego przedmiotu).

Komunikat zawiera także wykaz olimpiad dla uczniów gimnazjum i zasady przyjmowania ich w pierwszej kolejności do szkół ponadgimnazjalnych.

Attachments:
Download this file (Olimp2018-19.pdf)Olimp2018-19.pdf[ ]483 Kb

Awans do okręgowej OWE

Wiktoria Halupczok (z kl. III B) i Mateusz Dubikowski (z kl. II C) będą reprezentować nasze liceum w zawodach okręgowych Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, które odbędą się na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego.

Gorąco gratulujemy awansu i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunem merytorycznym obojga uczniów jest mgr Beata Kostyk.

Logowanie