Sukcesy artystyczne

Sukcesy artystyczne

Rozśpiewana Paulina

Paulina Wierzgala uczennica klasy II D w dniu 26 maja 2017 r. dwukrotnie - śpiewająco - stanęła na podium konkursów wokalnych.
II miejsce wywalczyła w konkursie Lingua Fest 2017 organizowanym przez Uniwersytet Opolski w ramach XV Festiwalu Nauki, gdzie zaśpiewała utwór Lana Del Rey'a "Young and Beautiful", natomiast III miejsce, śpiewając utwór zespołu Perfect, zajęła na XII Festiwalu Piosenki Polskiej  "Mikrofon i Ty".

  Pau1   Pau2


Serdecznie gratulujemy :)

Nasze reprezentantki w konkursie "Nie traćmy pamięci"

7 kwietnia 2017 r. odbył się XXV Konkurs Recytatorski Poezji Jenieckiej "Nie traćmy pamięci" zorganizowany przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach.

Naszą szkołę reprezentowały Wiktoria Januć z kl. I D i Wiktoria Wojtas z kl. I F.

Komisja konkursowa zwróciła uwagę na recytację Wiktorii Wojtas, która zajęła III miejsce.

Nasze reprezentantki uczestniczyły w konkursowych zmaganiach pod opieką mgr Anny Kasprzak.

Dziękujemy i gratulujemy.

Śpiewajmy razem - sukces Daniela Pluty

Daniel Pluta, uczeń klasy I F, wraz z akompaniującym mu na gitarze absolwentem I LO - Pawłem Solińskim, wziął udział w XI Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej "Śpiewajmy razem" i na poziomie szkół ponadgimnazjanych wraz z dwoma innymi uczestnikami festiwalu zajął ex-aequo I miejsce.

Gratulujemy wokaliście sukcesu!

 

Attachments:
Download this file (Dyplom Śpiewajmy razem.pdf)Dyplom Śpiewajmy razem.pdf[ ]154 Kb

Pamiętamy o ogrodach

wl1

Już po raz trzeci PLO nr V w Opolu udowodniło, że dba o rozwój intelektualny i artystyczny młodzieży. Nie tylko nauką przecież młodzież żyje… Kultura to także bardzo ważna sfera w życiu każdego młodego człowieka. Nauka, rankingi, „wyścig szczurów” to nie wszystko. Ważne, żeby mieć w życiu pasję, żeby nie być „człowiekiem jednowymiarowym”, jak pisał ks. Józef Tischner. O taki wszechstronny rozwój młodzieży dbają dyrekcja i nauczyciele PLO nr V w Opolu.

Sprawdzianem w dziedzinie kultury i sztuki są Opolskie Ogrody Talentów, na które składają się liczne konkursy i projekty. Jonasz Kofta śpiewał: „Pamiętajcie o ogrodach”, a młodzież PLO nr V pamięta o konkursach odbywających się w ramach OOT i chętnie dzieli się swoimi pasjami, talentem, doświadczeniami, bierze aktywny udział w licznych przedsięwzięciach i wygrywa konkursy. Podczas gali Opolskich Młodych Talentów wystąpiły m. in. Dorota Zgoda (absolwentka, z kl. III F) i Dominika Pacula (kl. II F). Finał konkursu odbywał się w Filharmonii Opolskiej. Dorota zaśpiewała autorską kompozycję „Ten świat” i zachwyciła zgromadzoną publiczność. Laureatką konkursu tanecznego została Dominika. Zaprezentowała układ „Kabaret” – pokonała rywalki wdziękiem i perfekcją wykonania. Ponadto nagrodę w dziedzinie teatru otrzymała grupa „Anafora” (prowadzona przez Dariusza Kowcuna) za przedstawienie „Widmo wolności”.

   An6

W konkursie piosenki obcojęzycznej „Śpiewajmy razem” laureatkami zostały Iwona Konieczny (absolwentka z kl. III A) i Wiktoria Liszewska (z kl. II F). Miejsce drugie zajęła Paulina Wierzgala (kl. I D). Konkurs był organizowany przez PG nr I w Opolu. Równie ważnym eventem był Konkurs Piosenki Polskiej „Mikrofon i Ty”, także organizowany przez PG nr I w Opolu. Miejsce drugie zajęły ex aequo dwie grupy muzyczne z PLO nr V – „Drzwi percepcji” i „ELO5”. Młodzi wykonawcy – Wiktoria Liszewska, Piotr Sziroky, Paweł Kuderewicz („Drzwi percepcji”) zaprezentowali utwór „Kołysanka dla nieznajomej”, natomiast grupa „ELO5” – Paulina Wierzgala, Karolina Korda i Magdalena Nowak zaśpiewały piosenkę „Wielka woda”. Publiczność poprzez oklaski wyraziła uznanie, a jury długo wahało się, czy przyznać I czy II miejsce.

Cztery lata temu, absolwent szkoły, Przemysław Ślęzak założył w PLO nr V chór – „Cantantes V”. W tym roku członkowie chóru wyśpiewali pierwsze miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Patriotycznej, czym również wydatnie przyczynili się do wyróżnienia uzyskanego przez szkołę.

   chor13

Można zadać pytania: Czy warto inwestować w kulturę? Czy przynosi to korzyści? Odpowiedź jest oczywista: Warto!

 

PLO nr V w Opolu po raz trzeci otrzymało prestiżową nagrodę, przyznawaną przez kapitułę Opolskich Ogrodów Talentów, dla szkoły promującej artystyczne talenty. Po raz trzeci szkoła udowodniła, że dba nie tylko o poziom naukowy, ale także artystyczny i rozwija pasje młodzieży, że jest szkołą przyjazną młodym.

Tekst: Joanna Mochniak

 

I miejsce na Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poetyckiej

Gorąco gratulujemy Dominice Malornej z kl. II F i jej koleżance z II LO - Weronice Denisiewicz, które zdobyły I miejsce podczas organizowanego przez III LO, już po raz trzeci, Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poetyckiej POTOK 2016.

Logowanie