Olimpiady, konkursy, nauka

Olimpiady i konkursy

Podwójny awans do finału OJN!

Już możemy nie tylko gorąco, ale także oficjalnie pogratulować Weronice Koston z klasy 2C oraz Marlen Sadlo z klasy 2D, które decyzją Komitetu Głównego zostały zakwalifikowane do udziału w centralnym etapie tegorocznej Olimpiady Języka Niemieckiego, który odbędzie się w dniach 23-25 marca 2018 r. w Poznaniu.

Do dalszej rywalizacji - walki o tytuły finalistów i laureatów - Weronika przygotowuje się pod opieką mgr Anity Wodarz-Raudzis, a Marlen pod opieką mgr Małgorzaty Lisowskiej.

Gratulujemy ogromnego sukcesu, jakim jest sam awans do zawodów na szczeblu krajowym, i bardzo mocno będziemy trzymać kciuki za ich kolejne olimpijskie sukcesy.

Mateusz Dubikowski Stypendystą Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej

Jest nam niezmiernie miło oświadczyć, iż Mateusz Dubikowski z klasy 3c został Stypendystą Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Uczeń został zaproszony wraz z panem dyrektorem Romualdem Florczakiem na uroczyste wręczenie dyplomów, które odbędzie się 29. listopada bieżącego roku o godzinie 10 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu.

Opolskie Orły 2017

W dniu 20 czerwca w Centrum Wstawienniczo Kongresowym, odbyło się po raz dwudziesty pierwszy rozdanie Opolskich Orłów. Prezydent Miasta Opola przyznawał wyróżnienia uczniom szkół podstawowych (16 nagród), gimnazjalnych (30) oraz ponadgimnazjalnych (40) miasta Opola. Nagrodzeni zostali uczniowie wyróżniający się najwyższymi wynikami w nauce, szeroką aktywnością społeczną oraz olimpiadami stopnia centralnego. Gospodarzem uroczystości był Prezydent Miasta Opola - Arkadiusz Wiśniewski, a gośćmi m.in. dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele uczelni wyższych Opola.

Wśród laureatów byli również tegoroczni absolwenci naszego liceum - Wiktoria Halupczok i Mateusz Wrotny. Wiktoria zdobyła tytuł laureata oraz osiągnęła najwyższy wynik w XXX Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej spośród reprezentantów województwa opolskiego, a jej opiekunami były mgr Danuta Katorosz i mgr Beata Kostyk. Mateusz zaś jest finalistą 58. Olimpiady o Polsce i Świecie Współczesnym, do której przygotowywał się pod opieką mgr Krystyny Ziemskiej, oraz Olimpiady Wiedzy o III RP (jego opiekunem był mgr Maciej Skoczylas).

   Zdjcie0942 002

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów -               

uczniowie i nauczyciele V Liceum Ogólnokształcącego.

Dyrekcja V LO wystąpiła z wnioskami o przyznanie tytułu Opolskiego Orła jeszcze trojgu uczniom naszego liceum – finalistom olimpiad na poziomie centralnym: Natalii Hipnarowicz (Olimpiada Literatury i Języka Polskiego), Mateuszowi Dubikowskiemu (Olimpiada Geograficzna) oraz Krzysztofowi Kaszczyszynowi (Olimpiada Wiedzy Ekologicznej), którzy jednak nie znaleźli się w czterdziestce wyróżnionych. Prezydent Miasta Opola, doceniając ich osiągnięcia, przekazał do szkoły podpisane przez siebie dyplomy gratulacyjne. Korzystając z okazji, przekazujemy gratulacje tak pozostałym naszym kandydatom do tytułu, jak i nauczycielom, którzy pełnili nad olimpijczykami opiekę merytoryczną – mgr Agnieszce Wojnowskiej, mgr Alinie Szajdzie i mgr Urszuli Pisarek.

Podwójny finalista Olimpiady Wiedzy Ekologicznej!

 

Krzysztof Kaszczyszyn,

uczeń klasy II E,

po raz drugi z rzędu zdobył tytuł

finalisty

Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Etap centralny został rozegrany w dniach 2-4 czerwca 2017 r. w Serocku.

Po raz pierwszy tytuł ten Krzysztof uzyskał w poprzednim roku szkolnym, jeszcze jako uczeń klasy pierszej.

Bardzo gorąco gratulujemy sukcesu naszemu olimpijczykowi oraz sprawującej nad nim opiekę merytoryczną mgr Urszuli Pisarek.

Olimpiada Statystyczna 2016/2017

Marta Swora, uczennica klasy III C, po okręgowym etapie pisemnym i ustnym, została zakwalifikowana do zawodów centralnych Olimpiady Statystycznej, w których reprezentowała nasze liceum.

W rywalizacji na etapie okręgowym zięli również udział: Mateusz Ficek z kl. III B oraz Artur Skrzypczyk z kl. II A.

Gorąco gratulujemy Marcie oraz mgr Alinie Szajdzie, sprawującej opiekę nad organizacją tej olimpiady w naszym liceum.

Logowanie