Komunikaty

Spotkanie z literaturą

Dnia 11 grudnia bieżącego roku w naszej szkole odbyło się spotkanie pt. „Czytanie to przyjemność – uczniowie polecają współczesną literaturę światową” ,którego celem było przybliżenie młodzieży twórczości współczesnych pisarzy.

Organizatorem wydarzenia była pani Elżbieta Paprota – nauczyciel bibliotekarz oraz grupa uczniów V LO. W spotkaniu wzięła udział klasa ID z panią Marzeną Kowalską – nauczycielką języka polskiego, panem Jarosławem Muzolfem– nauczycielem fizyki oraz zaproszeni goście: pani Barbara Błaszczakowska – doradca metodyczne edukacji czytelniczej i informacyjnej oraz pani Alicja Kisała–kierownik Wydziału Edukacji i Promocji Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej.

Sala biblioteki zamieniła się w kawiarenkę literacką, w której nasi licealiści zaprezentowali utwory współczesnych pisarzy: hiszpańskich, francuskich, niemieckich, angielskich i amerykańskich. Uczniowie przedstawiali wybraną przez siebie książkę i autora, krótko referowali problematykę dzieła i zachęcali do sięgnięcia po lekturę. Można było również wysłuchać fragmentów utworów
literackich w oryginale. Publiczność i zaproszeni goście docenili zaangażowanie
uczniów, nagradzając ich gromkimi brawami.

Imprezie czytelniczej towarzyszyła wystawa książek literatury pięknej, z których
większość została zakupiona w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Po części oficjalnej uczestnicy dzielili się opiniami na temat ulubionych książek, delektując się kawą i słodkościami, przygotowanymi przez klasę ID.

Spotkanie przybliżyło nam dorobek literacki zagranicznych autorów i zachęciło
do sięgnięcia po prezentowane utwory.

Logowanie