Komunikaty

Drodzy maturzyści, dyrekcja Instytutu Polonistyki  i Kulturoznawstwa UO zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w bezpłatnym kursie przygotowującym do matury z języka polskiego. Zapisy bezpośrednio w sekretariacie Instytutu (p.203), telefonicznie (77) 54 16 003 lub drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 19 stycznia lub do wyczerpania miejsc.

 

Plan zajęć dostępny na stronie Instytutu Polonistyki  i Kulturoznawstwa UO http://polonistyka.wfil.uni.opole.pl/kurs-przedmaturalny-2018-ruszyly-zapisy/

Wyniki Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

    W eliminacjach szkolnych XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej wymaganą minimalną liczbę punktów i jednocześnie ponad 80% poprawnych odpowiedzi uzyskali następujący uczniowie:

Krzysztof Kaszczyszyn  klasa 3E

Weronika Roesler klasa 3e

Jarema Skóra klasa 2E

    Uczniowie Ci będą reprezentowali nasza szkołę podczas kolejnego II etapu olimpiady.

Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników!

Nauczyciele biologii

1% podatku dla szkoły

Nasze Stowarzyszenie jest organizacją, w której wszyscy członkowie pracują w ramach wolontariatu, a dodatkowo wspomagają jego działalność swoimi składkami .

GORĄCO PROSIMY, ABY 1% SWOJEGO PODATKU ZA ROK 2017

PRZEZNACZYĆ NA RZECZ

STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ

ZESPOŁU SZKÓŁ  IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA STEFANA KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO W OPOLU

WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ"

Wypełniając zeznanie podatkowe, wystarczy wpisać

nazwę stowarzyszenia i numer KRS - 0000276671

 

Otrzymane z podatku darowizny zostaną w 100% wydane na potrzeby uczniów Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Opolu

W tym roku zbieramy fundusze na dofinasowanie radiowęzła szkolnego,

o którym marzą uczniowie PLO Nr V

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Informujemy , że z eliminacji szkolnych olimpiady zostały wyłonione 2 uczennice z klasy 2E Aleksandra Jamrozik i Łucja Orłowska, które będą reprezentowały naszą szkołę  w okręgowym etapie  XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

        Tematyką wiodącą XXII edycji będą „Owoce i warzywa - przetwórstwo i rola w żywieniu”. Eliminacje okręgowe polegają na rozwiązaniu testu, na który składają się zadania z tematyki wiodącej i zadania z zakresu gastronomii, żywności i żywienia.

Spotkanie z literaturą

Dnia 11 grudnia bieżącego roku w naszej szkole odbyło się spotkanie pt. „Czytanie to przyjemność – uczniowie polecają współczesną literaturę światową” ,którego celem było przybliżenie młodzieży twórczości współczesnych pisarzy.

Organizatorem wydarzenia była pani Elżbieta Paprota – nauczyciel bibliotekarz oraz grupa uczniów V LO. W spotkaniu wzięła udział klasa ID z panią Marzeną Kowalską – nauczycielką języka polskiego, panem Jarosławem Muzolfem– nauczycielem fizyki oraz zaproszeni goście: pani Barbara Błaszczakowska – doradca metodyczne edukacji czytelniczej i informacyjnej oraz pani Alicja Kisała–kierownik Wydziału Edukacji i Promocji Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej.

Sala biblioteki zamieniła się w kawiarenkę literacką, w której nasi licealiści zaprezentowali utwory współczesnych pisarzy: hiszpańskich, francuskich, niemieckich, angielskich i amerykańskich. Uczniowie przedstawiali wybraną przez siebie książkę i autora, krótko referowali problematykę dzieła i zachęcali do sięgnięcia po lekturę. Można było również wysłuchać fragmentów utworów
literackich w oryginale. Publiczność i zaproszeni goście docenili zaangażowanie
uczniów, nagradzając ich gromkimi brawami.

Imprezie czytelniczej towarzyszyła wystawa książek literatury pięknej, z których
większość została zakupiona w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Po części oficjalnej uczestnicy dzielili się opiniami na temat ulubionych książek, delektując się kawą i słodkościami, przygotowanymi przez klasę ID.

Spotkanie przybliżyło nam dorobek literacki zagranicznych autorów i zachęciło
do sięgnięcia po prezentowane utwory.

Logowanie